Popis programu


.

Klíčová slova pro WebGen.cz 2014

Klíčová slova pro WebGen.cz 2014 Šablony pro program WebGen.cz 2014 mohou obsahovat následující klíčová slova, která se nahrazují konkrétními hodnotami. Neznámé klíčové slova zůstanou beze změny.

Klíčová slova pro WebGen.cz 2014 »


Ovládání programu WebGen.cz 2014

Ovládání programu WebGen.cz 2014 Základní princip fungování programu WebGen.cz 2014 je obdobný jako původní verze programu WebGen.cz. Data jsou uchovávána v několika CSV souborech (původně databáze 602 SQL) a parametry v INI souboru. Režim programu je pouze jeden (obdoba režimu expert/weblog) tzn., že výsledný obsah je závislý pouze na šablonách. Vzhled a obsah jednotlivých pořizovacích oken lze parametricky nastavovat. Generovat lze nejen celý projekt, ale i jen vybrané skupiny stránek nebo pouze jednu stránku.

Ovládání programu WebGen.cz 2014 »


Záložky karty zboží

Záložky karty zboží Přístupné pouze v režimu expert a licenci WebGen.cz Pro.
Záložky umožňují zadat varianty zboží, popis v tabulkách, další fotky, související zboží... bez nutnosti zapisovat HTML kód.


Záložky karty zboží »


Platby kartou na internetu

Platby kartou na internetu Při akceptaci platebních karet využíváme 3D-Secure řešení – nejmodernější aplikace kartových Asociací MasterCard a Visa umožňující bezpečné platby kartou na internetu.

- údaje ze své platební karty zadáváte přímo bance
- přenos dat se uskutečňuje prostřednictvím zabezpečeného protokolu HTTPS, který tyto informace šifruje

Využívání platební brány ČS není podmíněno využitím programu WebGen.cz. Současně není podmínkou mít účet u České spořitelny. Ve spojení s programem WebGen.cz stačí pouze zadat příslušné údaje do programu. V opačném případě je potřeba upravit vlastní stránky.

Platby kartou na internetu »


Příloha objednávky jako HTML, import do programu POHODA

Příloha objednávky jako HTML, import do programu POHODA Od verze 602.252 je možné nastavit došlou objednávku k obchodníkovi tak, aby obsahovala přílohu se souborem HTML ve formátu eForm s možností importu do programu POHODA. Ukázka objednávky

Příloha objednávky jako HTML, import do programu POHODA »


Načtení obrázků do databáze

Načtení obrázků do databáze Funkce pro hromadné pořízení nových karet, s dosazením dalších parametrů. Vhodná např. pro doplňování nových fotek pro rozsáhlejší fotogalerii. Funkce dosptupná v režimu expert/e-shop, nabídka /Soubor/Servis/Načtení obrázků do databáze/.

Načtení obrázků do databáze »


Režim Fotogalerie

Režim Fotogalerie Tento režim je určený pro generování fotogalerie z již připravených obrázků. Nic se neukládá do databáze karet. Je plně funkční i ve free verzi programu WebGen.cz.

Režim Fotogalerie »


Expert

Expert Od verze 602.24 je režim programu rozšířen na čtyři. Nový režim expert navazuje obsahem použitých tabulek na e-shop (e-katalog)

Expert »


Jak pracovat v režimu Expert

Jak pracovat v režimu Expert

Režim Expert umožňuje generovat aplikace typu

  • e-shop
  • e-katalog
  • prezentační stránky
  • atp
s plnou kontrolou nad vzhledem aplikace pomocí šablon.

Pro vygenerování stránek v režimu expert je potřeba provést nastavení režimu

Jak pracovat v režimu Expert »


Klíčová slova v režimu expert

Klíčová slova v režimu expert Šablony pro stránky mohou obsahovat následující klíčová slova, která se nahrazují konkrétními hodnotami. Neznámé klíčové slova zůstanou beze změny.

Klíčová slova v režimu expert »


Jak pracovat v režimu Weblog

Jak pracovat v režimu Weblog Pro vygenerování stránek ve formátu weblogu je potřeba nastavit režim programu na weblog

Jak pracovat v režimu Weblog »


Klíčová slova v režimu weblog

Klíčová slova v režimu weblog Šablony pro stránky mohou obsahovat následující klíčová slova, která se nahrazují konkrétními hodnotami. Neznámá klíčová slova zůstanou beze změny.

Klíčová slova v režimu weblog »


Weblog

Weblog Od verze 602.232 je režim programu rozšířen na čtyři. Nový režim weblog navazuje obsahem použitých tabulek na redakční systém

Weblog »


Import sortimentu obchodu ze souboru XLS

Import sortimentu obchodu ze souboru XLS Jelikož prostředí Winbase602 (ve kterém běží aplikace WebGen.cz) neumožňuje přímý import ze souboru XLS, provádí se import prostřednictvím souboru CSV. Jak postupovat?

Import sortimentu obchodu ze souboru XLS »


Export dat do souboru XML

Export dat do souboru XML XML soubor slouží pro přenos dat mezi různými aplikacemi. V programu WebGen se jedná o export dat z databáze e-shopu do společného katalogu zboží a služeb jako je zbozi.cz.

Export dat do souboru XML »


Přenos dat mezi dvěma aplikacemi

Přenos dat mezi dvěma aplikacemi Máte-li v úmyslu přenášet záznamy z jedné aplikace (např. z e-shopu jedna do e-shopu dvě), můžete postupovat takto.

Přenos dat mezi dvěma aplikacemi »


Hromadné rušení údajů

Hromadné rušení údajů Jednou za čas se může vyskytnou problém jak hromadně smazat více údajů v jedné tabulce.

Hromadné rušení údajů »


Odesílání objednávek

Odesílání objednávek Odesílání objednávek má na starosti script, jehož umístění na internetu jde nastavit. Nabídka /Parametry/Vzhled chování/Definice ramců, script/ údaj script.

Pokud máte umístěny stránky na webu, kde je podpora PHP jazyka, můžete script (lze objednat zde ) nakopírovat na svůj www server.

Odesílání objednávek »


Co je WebGen.cz?

Co je WebGen.cz? WebGen.cz je program pro offline generování HTML aplikací ve tvaru:
  • elektronický katalog
  • e-obchod
  • prezentační stránky
  • redakční systém
  • weblog
  • fotogalerie

Co je WebGen.cz? »